Vampir Akademisi RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampirlerin Yetiştirildiği, Harika ve Büyüleyici Bir Okul

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kırmızı Gözler

YazarMesaj
Emily Thomas

Emily Thomas

Özel Yetenek : insanları kolayca kandırmak
Rp Yaşı : 17

Rol Puanı
Ro Gücü:
Kırmızı Gözler Left_bar_bleue0/0Kırmızı Gözler Empty_bar_bleue  (0/0)

Kırmızı Gözler Empty
MesajKonu: Kırmızı Gözler   Kırmızı Gözler I_icon_minitimeCuma Ağus. 24, 2012 10:33 pm

Emily vampir akademisine yeni kaydolmuştu.Arkadaş arayan gözlerle çevreye bakıyordu.Emily çok canlı bir kızdı,eğlenmeyi,gezmeyi ve müziği çok severdi.Eski okulu bunların hiçbirini kapsamıyordu.Zaten orası normal insanların gittiği bir okuldu.Emily normal bir kız değildi ve normal bir muamele görmemeliydi.Burada da görmeyecekti ama en azından kendi gibi olanların yanında olacaktı.Emily nasıl arkadaş bulunacağı konusunda pek fikir sahibi değildi,önceki okulunda nasıl arkadaş bulduğunu hatırlamıyordu.Onun yanına gelmişlerdi çünkü babası zengindi ve her okulda böyle kızlar olurdu;zengin ve popüler.Emily de onlardan biriydi ama onların yaptığı gibi sadece belirli insanlarla konuşma yapmazdı bir sürü arkadaşı vardı onun ama bugüne kadar hiç gerçek bir arkadaşı olmamıştı,kimseye sırrını verecek kadar güvenmemişti;Emily akıl okuyabiliyordu.Bütün sırlarını vermezse nasıl gerçek arkadaş olabilirlerdi ki?derdi hep kendine.Ama bir sorun vardı;burada ki insanların daha doğrusu vampirlerin hepsinin bir arkadaşı vardı.Emily korkmaya başlamıştı,o hiçbir zaman yalnız kalmamıştı ki.Kafasını öne eğdi ve ders saatlerinin yazdığı panoya yöneldi.Çok fazla kalabalık yoktu.Yinede Emily herkesin gitmesini bekledi.Herkes dağıldığında panoya bir göz gezdirdi.Ders saatlerini bir kağıda yazdı.Kenarda panoya tek bir iğne ile tutturulmuş üstünde ''YENİLİK'' yazan bir kağıt vardı.Emily hemen kağıdı okumaya başladı,ilk kısımları biraz sıkıcıydı ama son kısımları Emily'nin dikkatini çekmişti bu sene dersler tek bir sınıfta yapılacağı ve herkezin sene sonuna kadar aynı sırada oturulacağı yazıyordu.Kağıdın altına daha küçük bir kağıt parçası tutturulmuştu.kağıtta ''ÖĞRENCİLERİN YERİNİ ÖĞRETMENLERİNİZ BELİRLEYECEK.'' yazıyordu.Bu Emily için iyi bir haberdi.Belki de sıra arkadaşıyla iyi geçinecekti ve onunla anlaşacaktı.Eğer olaylar bu şekilde gerçekleşmezse Emily hayatının en kötü yılına hazırlıklı olmasını düşündü.Elinde kağıdı sıkı tutmuyordu ve bir rüzgarla kağıt elinden uçtu.''Lanet olsun!Onları tekrar yazamam.'' Emily hızlı adımlarla kağıdın peşinden gitti.Bahçeye uçmuştu bir oğlan onu tutuyor ve Emily'e uzatıyordu.''Teşekkürler.Ders saatlerim.'' ''Önemi yok.Sen yenisin sanırım daha önce hiç seni görmedim.'' ''Evet,yeni geldim.Adım Emily Thomas.'' ''Ben Harry.'' Emily çocuğa her baktığında heyecanlanıyordu.Çocuk çok soğuk kanlıydı;havalı bir gülümseme,güzel bir aksan havalı bütün vampirler gibi işte.Harry tekrar söze başladı, ''Bu okulun kralı gibiyimdir.Bazen öğretmenler bile benden etkilenir.Her neyse sende bunu ilerleyen zamanlarda göreceksin,herkes görür.'' Emily bir şeyler demeliydi,bu arkadaş bulmak için son şansı olabilirdi. ''Çoğu kişiyi tanımıyorum,aslında kimseyi tanımıyorum ve bu okul hiçbir yerini bilmiyorum.Bana yardım etmek istersin belki.'' ''Tabi ki.Bak şurdaki sarışın kızı görüyor musun?İşte o en karanlık vampirlerden,ona bulaşmamalısın.Onla seneye biri yarışacak.Ama bu ölesiye bir yarış olacak.Kazanan kaybedeni öldürmeli.Belki bu sen olursun Emily.'' Harry'nin yüzünde on ilk gördüğündeki gibi bir gülümseme oluştu.Bu kadar havalı olmasına rağmen gözleri yeşil renkteydi kırmızı değil.Oysaki babası da Harry gibiydi ama onun gözleri kırmızıydı.Emily birden konuşmaya başladı, ''Gözlerin neden kırmızı değil?'' Bunun saçma bir soru olduğu düşüncesiyle başını öne eğdi ve saçlarının yüzünü kapatmasına izin verdi.''Sadece saf kan vampirlerin gözü kırmızı olur ben bir melezim.Sen de öylesin.'' ''Babam,onun gözleri kırmızı.Annem benimde gözlerimin kırmızı olmasını umuyormuş.Ama annem melez olduğundan bende melez doğmuşum.'' Harry dehşete kapılmış bir yüz ifadesiyle Emily'i bırakıp sınıfa doğru hızlı adımlarla yürümüştü.Emily ne olduğunu anlayamadan omzunda bir el hissetti döndüğünde kimse yoktu ve tekar önüne döndüğünde irkilmişti.Harry'nin bahsettiği karanlık vampir ona doğru alaycı bir gülümseme ile bakıyordu.Onun hızlı hareket özelliği olduğunu anlamıştı.Ölen amcasında bu özelliği vardı,ama amcasını başka bir vampir öldürmüştü;yakarak.Kız konuşmaya girdi, ''Selam canım,ben Emma.Okulun en güzel,en havalı ve en güçlü kızıyım.Duyduğuma göre sende güçlü bir kızmışsın.Baban sayesinde.İstersen bizimle olabilirsin.Okulun bütün zengin kızları benimle benimle beraber.'' ''Teşekkür ederim Emma.Ama başka bir arkadaşa ihtiyacım var.'' Emily Emma'nın aklını okumuştu.Emma Emily ile arkadaşmış gibi yapacak ama onu hizmetçisi gibi kullanacaktı.Emily'nin akıl okuyabildiğini bilmiyordu ve hata yapmıştı.Emily o an akıl okumak hızlı hareket etmekten daha güçlüdür demeyi çok istemişti,ama bu meydan okumak olurdu ve henüz Emily o adar güçlü değildi bunu yapmak ahmaklık olurdu.Emily Emma'nın teklifini geri çevirdiğinde Emma'nın gözleri kırmızıya dönmüştü.Emily birden korktuğunu hissetti ama Emily'nin yapabildiği bir diğer şey ise duygularını kamufle etmekti.Emma sinirden deliye dönmüştü Emily işte o zaman Emma'nın kaybetmeye alışkın olmadığını anlamıştı.Emily başka kelime etmeden sınıfa yöneldiğinde Emma'nın o kızı bitireceğim dediğini duyabiliyordu.Sınıfa girdiğinde onu bir sürpriz bekliyordu.Boş olan tek sıra Harry'nin yanıydı.Yavaşça gitti ve yerine oturdu.Öğretmenin yerini değiştireceğini umuyordu çünkü Harry biraz tuhaf bakıyordu.Öğretmen geldiğinde ve yer düzenini yaptığında yerinin değişmemesine hem sevinmiş hem de kızmıştı;harry ona tuhaf bakıyordu ve burda oturmak istemiyordu öte yandan Harry'e karşı bir şeyler hissediyordu.Ama adını bile koyamadığı duyguyu sevmiyordu.Emily sert kızı oynardı herkesi yanına yaklaştırmazdı ve Harry'e karşı bir zaafı oluşmasına katlanamıyordu.O sırada birisinin kendine seslendiği duydu.Arkasındaki kız ona bir şeyler söylemek istiyordu;''Aman tanrım!Çok şanslısın(!)'' bunu tam tersini söylemek istercesine söylüyordu. ''Neden?'' ''Harry çok havalı,seni derste küçük düşürebilir.Çoğu kıza yapmıştı ve kızlar en sonunda aileleri çağırıp sınıflarını değiştiriyordu.'' ''Neden böyle bir şey yapıyor?'' ''İki nedeni var aslında;kızların ondan çekinmelerini sağlıyor ve derste tek başına oturabiliyor.'' ''Bilmiyorum.Bana gayet iyi davrandı yani ilk geldiğimde.Şimdi ise çok tuhaf bakıyor.Ona babamın gözlerinin kırmızı olduğunu söyledim ve yanımdan hızlıca uzaklaştı.''.Ders başlamadan önce Harry'de gördüğü yüz ifadesi bu sefer karşısındaki kızdaydı.''Ne var?Neden bunu söylediğim herkes bana onu yiyecekmişim gibi bakıyor?'' ''Hayır.Bak benim adım Sophie.Okul çıkışında seninle konuşmak istiyorum.'' Emily kızı sevmişti.Çok havalı biri değildi kendi gibiydi. ''Tamam.Bahçede seni beklerim.''Derste Emily çok sıkılmıştı.Hep babasının ona önceden anlatıldığı şeyler vardı;kan içme isteğini bastırmak gibi şeyler.Derse bitmişti.Emily söz verdiği gibi bahçede Sophie'yi bekliyordu.Sophie on beş dakika sonra geldi.''Selam!'' ''Selam!Seni dinliyorum.'' ''Gel oturalım.Bak hemen konuya gireceğim çünkü bunu nasıl yavaşça söylerim bilmiyorum beni heyecanlandırıyor.Babanın gözleri kırmızı öyle değil mi?'' ''Evet.'' ''Vampirlerin dünyasında sadece iki ailenin 2 bireyinde kırmızı göz vardır.Onlar saf kandır.Zaten sadece onlar saf kandır,Emma onun ve ölen babasının gözleri kırmızıydı.Ve sen babanın gözlerinin kırmızı olduğunu söylüyorsun ailenizde başka kırmızı göz var mı?'' ''Hayır,annem babamın tek olduğunu aşka kimin kırmızı göz ile doğacağını merak ediyor.'' ''Belkide doğmuştur.'' ''Ailemiz o karmaşık ailelerden değil.Doğmadı.Annemin soy görme ve kimlik arama yeteneği var.'' ''Babanın kız kardeşi var mı?'' ''Hayır,babamın tek çocuk.'' ''Aman tanrım Emily!Sen bir saf kansın!.'' ''Saçmalama'Sen kör müsün gözlerimde bir kırmızılık görüyor musun?Sana söyleyeyim onlar kahverengi!'' ''Dinle,bir ailede sadece iki tane kırmızı göz olur.Bunlar sadece babadan kıza yada anneden oğla aktarılabilir.Kardeşin var mı?'' ''Babam gibi ben de tek çocuğum.'' ''Kesinlikle sensin.Kırmızı gözle doğmak zorunda değiller.Eğer bir kırmızı gözse kırmızı göz olduğunu hissedene kadar gözleri başka renktedir.Emily ve bir diğer konu ise,bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum.Baban ve Emma'nın babası bir düelloya çıkmış olmalı ve kırmızı gözlerin düellosunda kazanan kaybedeni öldürür.Baban Emma'nın babasını öldürmüş olmalı.'' Emily'nin aklına bugün Harry'nin söyledikleri geldi. ''Ne yapmalıyım?'' ''Bilmiyorum.Sana ufak bir kötü haberim daha var;iki seneye olan kırmızı göz düellosunda sen varsın!'' ''Ne?Bunu kim söyledi?Biliyorum.Ben bir kırmızı göz olduğuma göre Emma'yla beraber düello yapacağım.Ölebilirim tanrım!'' O sırada Emily'nin gözleri kırmızıya dönüşmeye başladı.Kırmızı gözler sinirlendiklerinde gözleri bu renk olurdu. ''Başardın!'' Sophie birden bağırdı.''Neyi başardım?Düello seneye.'' ''Gözlerin biraz önce kırmızıydı;kırmızı göz olanlar sinirlendiklerinde kırmızı göz rengini alırlar.'' ''Aman tanrım!''Emily bütün bu olanları ailesine anlattı.Babası ise onu hemen alıştırma yapmaya başlattı.''Kızım sana bir şey söyleyeceğim;eğer bu düelloyu kazanırsan sen ve ben vampir dünyasının yeni liderleri olacağız.'' ''Ya kazanamazsam?'' ''Ben ve Emma düello yapacağız ve eğer o kazanırsa babası geri dönecek.'' ''Yeni lider onlar olacak.'' Emily her öğlen ve akşam ders alıyordu;düello dersleri.Ve düelloya sadece üç gün kalmıştı.O güne kadar tek kelime etmeyen Harry Emily'nin yanına geldi;''İyi şanslar.'' ''Teşekkür ederim.'' ''Bak seninle konuşmuyordum çünkü sana bağlanmak istemiyordum.Eğer bu düelloyu kazanamazsan biliyorsun gideceksin ve bende yalnız başıma kalacaktım,yapayalnız.'' ''Seni Seviyorum.'' ''Oh!Bunu beklemiyordum.Ve sanırım ben sana bağlandım.Yani bende seni seviyorum.'' Emily Harry'nin dudağına kısa bir öpücük bıraktıktan sonra eve gitti.Düelloya kalan son üç günde alıştırma ve dersler aldı;Düello vakti gelmişti.Emma hızlı hareket edebiliyordu ve Emily'e ilk darbeyi sundu.Emily odaklanmakta güçlük çekiyordu;çok fazla gergindi.Emma diğer darbesini yaptı;Emily artık sinirleniyordu.Emma'nın zihnini okudu Emily'i uçurumdan atacaktı böylece Emily'nin boynu kırılacaktı ve kırmızı göz ölecekti.Emma Emily'e arka arkaya darbeler attı.Herkes Emma'nın kazanacağını düşünüyordu.Emily uçuruma doğru uçuruma arkası dönük bir şekilde ilerliyordu.Emma onu atmak için ilk hamlesini yaptı ve Emily sadece yan tarafa tek bir adım attı.Lider oydu,kazandı tek bir adımın onu başarıya götüreceğini nerden bilebilirdi.İzleyenlerin bir kısmı alkışlarken bir kısmı ise terk ediyordu.Emily ve babası yeni liderdi.Emily okulun yeni popüler kızı olmuştu ama yanına sadece kocası Harry ve en yakın arkadaşı Sophie vardı.O bir kırmızı göz;vampirleri yönetmeyi en çok hak eden kişi.

Kırmızı Gözler
1 sayfadaki 1 sayfası